Nie zarysowany czy niezarysowany

Dzień dobry. Mam pewną wątpliwość. Czy imiesłowy przymiotnikowe nie zarysowanych i nie wypaczających w kontekście czasownikowym można napisać osobno?

Tak, jeśli w tekście konsekwentnie stosujemy rozłączny zapis nie z imiesłowami przymiotnikowymi w funkcji czasownikowej, to nie popełnimy błędu. Uchwała Rady Języka Polskiego dn. 9 grudnia 1997 r. wprowadzająca możliwość łącznej pisowni nie z imiesłowami odmiennymi wyraźnie wskazuje na dopuszczalność świadomej pisowni rozdzielnej.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski