Ruda Śląska-Chebzie

Dzień dobry,

wiem, że jest już mnóstwo pytań w poradni odnośnie do zapisu nazw miast i dzielnic, ale jaki jest właściwy, gdy nazwa miasta jest złożona z dwóch słów niepołączonych dywizem, jak np. Ruda Śląska Chebzie?

Pozdrawiam

Agnieszka

Poprawny zapis przywołanej w pytaniu nazwy własnej geograficznej zawiera dywiz bez spacji między dwuczłonową nazwą miasta i jednoczłonową nazwą dzielnicy: Ruda Śląska-Chebzie (nie: Ruda Śląska – Chebzie).

Adam Wolański