Tandeta, szajs, chłam

Witam,

chciałabym zapytać dlaczego słowo tandeta ma oznaczenie jako słowo pogardliwe? A słowo  szajs  czy  chłam już tego oznaczenia w słowniku nie ma?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani,

trudno mi odpowiadać za redaktorów słownika. Wydaje się, że wszystkie trzy wyrazy mają podobną ekspresję (nie wiem, czy aż pogardę), w związku z czym każdy z nich powinien być opatrzony podobnym kwalifikatorem.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski