WSiP

WSiP

24.10.2021

Dzień dobry,

mam problem z zapisem nazwy WSiP (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne). Czy możliwe jest to, żeby nie odmieniać tego skrótu, mimo że to skrótowiec głoskowy? Jeśli można nie odmieniać, to która forma byłaby poprawna: z WSiP czy ze WSiP?

Skrótowce, nawet te, które podlegają odmianie, mogą pozostać nieodmienione. Poprawne są zatem konstrukcje: pracował we WSiP, współpracował ze WSiP itd. oraz pracował we WSiP-ie, współpracował ze WSiP-em. Jeśli chodzi o dobór formy przyimka z (z czy ze), to także poprawne są obie wersje: ze WSiP / ze WSiP-em oraz z WSiP / ze WSiP

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!