WSiP

Dzień dobry,

mam problem z zapisem nazwy WSiP (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne). Czy możliwe jest to, żeby nie odmieniać tego skrótu, mimo że to skrótowiec głoskowy? Jeśli można nie odmieniać, to która forma byłaby poprawna: z WSiP czy ze WSiP?

Skrótowce, nawet te, które podlegają odmianie, mogą pozostać nieodmienione. Poprawne są zatem konstrukcje: pracował we WSiP, współpracował ze WSiP itd. oraz pracował we WSiP-ie, współpracował ze WSiP-em. Jeśli chodzi o dobór formy przyimka z (z czy ze), to także poprawne są obie wersje: ze WSiP / ze WSiP-em oraz z WSiP / ze WSiP

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski