Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu

Czy zdanie: Wypłynąłem na suchego przestwór oceanu z punktu widzenia gramatyki jest poprawne? Zastanawiam się, dlaczego Mickiewicz nie napisał: Wypłynąłem na suchy przestwór oceanu?

Zdaniu Wypłynąłem na suchego przestwór oceanu nie możemy nic zarzucić. Przymiotnik suchy jest określeniem rzeczownika ocean, a nie przestwór – sens całości to ‘wpłynąłem na przestwór suchego oceanu’.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski