p.o. dyrektor

Jak należy napisać w piśmie: „p.o. Dyrektora, Pan Jan Kowalski” czy „p.o. Dyrektor, Pan Jan Kowalski”? Uprzejmie proszę o rozstrzygnięcie mojego problemu.
Z góry dziękuję.
Częściej spotyka się konstrukcję p.o. dyrektora, mniej tradycyjną i pewnie dlatego akceptowaną z pewnymi zastrzeżeniami. Nowy słownik poprawnej polszczyzny daje pierwszeństwo konstrukcji p.o. dyrektor.
Skrót p.o. znaczy 'pełniący obowiązki', skąd wynika, że p.o. dyrektor to jednak (swego rodzaju) dyrektor, a p.o. dyrektora brzmi zaledwie jak zastępca dyrektora. Może więc lepiej nadal trzymać się tradycji?
Mirosław Bańko, PWN