pachniej czy pachnij?

Dzień dobry,
słownik ortograficzny pod red. T. Karpowicza zanotował tryb rozkazujący zapachniej od czasownika zapachnieć, jednak od pachnieć mamy pachnij. Jest możliwa taka oboczność czy może jednak wyłącznie postać zapachnij jest poprawna?
Pozdrawiam
Od pachnąć rozkaźnik brzmi pachnij, por. ciągnąćciągnij. Od wariantywnego pachnieć powinien brzmieć tak samo, ponieważ czasownik ten, choć nieregularny, jest najbliższy czasownikom z grupy koniugacyjnej VIIa według klasyfikacji Jana Tokarskiego, a te tworzą rozkaźnik bądź to końcówką -ij/-yj, bądź też bezkońcówkowo. Wyłącznie z rozkaźnikiem pachnij czasownik pachnieć opisano w kompendium Czasownik polski Zygmunta Saloniego, a także w Słowniku gramatycznym języka polskiego Saloniego i in.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski