padagog czy pedagożka?

Witam!
Ostatnimi czasy dość popularne (zwłaszcza w środowisku szkolnym) stało się używanie słowa pedagożka w odniesieniu do kobiety wykonującej zawód pedagoga. Zastanawiam się, czy jest to forma poprawna. Czy możemy powiedzieć pani pedegog i pani pedagożka wymiennie? Skąd się wzięła taka forma?
Zdania na temat pedagożki i psycholożki są podzielone. Znaczna część językoznawców odradza te formy, ponieważ zamiana w obcym rdzeniu g na ż ma brzmieć dziwnie i niepoważnie. Inni twierdzą, że wiele wyrazów brzmi dziwnie, dopóki nie zaczniemy ich często używać. Niżej podpisany należy do drugiej grupy.
Możemy oczywiście powiedzieć pani pedagog, ale raczej wskazując konkretną osobę. Na przykład w zdaniu „Wszystkie dziewczyny z naszej klasy chciałyby zostać…” odpowiednie byłoby słowo pedagożkami lub ewentualnie pedagogami.
Marek Łaziński, Uniwersytet Warszawski