paideia

Witam serdecznie. Uprzejmie proszę o pomoc. Jak poprawnie napisać wyraz: paidea, paideia, pajdeja, paideja?
Najodpowiedniejszą formą będzie paideia, ponieważ została poświadczona nie tylko ilościowo (inne zapisy w tekstach internetowych są rzadkie), ale też jakościowo. Zapis paideia pojawia się bowiem w poważnych publikacjach z zakresu pedagogiki i filozofii, jest to m.in. tytuł rocznika wydawanego przez Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski