pan Fila w Castoramie

Witam,
na wstępie chciałem zapytać o odmianę nazwiska Fila: czy to nazwisko będzie odmieniane jako – podaję przykład – Błażeja Fili czy też Błażeja Fila? Zapytam również o firmę Castorama: jaka jest prawidłowa forma odmiany: pracowników Castoramy czy też pracowników Castorama? Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiem przykładem z formie zadania z matematyki:
Pan Błażej Fila poszedł do Castoramy. W Castoramie kupił dwie puszki białej farby po 30 zł, dzięki czemu jego mieszkanie pojaśniało jak nowe. Niestety, nie starczyło panu Fili farby na pomalowanie garażu. Oblicz, czy stać pana Filę na jeszcze jedną puszkę, jeśli wiadomo, że w portfelu miał początkowo 100 zł, a opuszczając Castoramę, kupił hot doga za 8 zł.

Zadanie nie jest trudne, podobnie jak odmiana wyrazów Castorama i Fila. Jak je odmieniać – widać z przytoczonej historii.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski