pancry

Dzień dobry.
Jak wymawia się słowo pancry ([k] czy [c])? Pojawiło się ono w wierszu Macieja Bieniasza, związanym ze stanem wojennym („Idą pancry na Wujek…”). Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie.
Pozdrawiam.
Ten dialektyzm pochodzi z niemieckiego Panzer [wym. pancer], co jest skróceniem od Panzerkampfwagen, a oznacza czołg. Nie jest to jednak słowo obce polszczyźnie ogólnej, bo znamy przecież wywodzący się z dawnej niemczyzny wyraz pancerz oraz pochodne od niego pancerny i pancernik. Mamy też nowsze zapożyczenie pancerfaust ‘rodzaj broni przeciwpancernej’.
W związku z tym nie można już wątpić, że powinniśmy mówić [pancry].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski