panel dyskusyjny i dyskusja panelowa

Czym różni się panel dyskusyjny od dyskusji panelowej? A może to synonimy?
Nie myślę, żeby była między nimi różnica znaczenia. Samo panel znaczy jednak tyle, co dyskusja panelowa, więc w sformułowniu panel dyskusyjny ktoś może się dopatrywać błędu określanego potocznie jako masło maślane. Ponieważ panel ma także inne znacznia, zaopatrzenie go w przymiotnik może być użyteczne i funkcjonalne. Warto się jednak zastanowić, ilekroć przyjdzie nam chęć mówić o panelu dyskusyjnym, czy słowo dyskusyjny jest w danym kontekście naprawdę potrzebne.
Mirosław Bańko, PWN