pani sprzątająca

Niektórzy wzbraniają się przed słowem sprzątaczka, zastępując je uparcie eufemizmem pani sprzątająca. Czy mają słuszność? Czy rzeczywiście należy unikać tego wyrazu dlatego, że w odczuciu pewnych osób może on brzmieć pogardliwie?
Jeśli jakieś słowo mogłoby kogoś mimowolnie urażać albo deprecjonować w oczach innych osób, to oczywiście należy go unikać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski