patronalny

Czy uroczyste obchodzenie dnia świętego patrona (patronów) jakiegoś zawodu można nazywać patronalnym świętem tego zawodu i czy powinno się pisać to wielkimi czy też małymi literami? Z góry gorące dzięki!
Słowo patronalny, owszem, ma takie znaczenie, por.: „We wtorek (24 bm.), w przeddzień patronalnego święta kolejarzy w centrali Federacji w Warszawie zapadała decyzja o sprzedaży [rzeszowskiego Domu Kultury]” (Super Nowości). Użycie wielkich liter w nazwie święta regulują zasady ortografii, np. par. [70] i [106] w Nowym słowniku ortograficznym, dostępnym na naszych stronach WWW.
Mirosław Bańko, PWN