patronat

Witam! Proszę o wyjaśnienie, czy stosuje się wyraz patronat w liczbie mnogiej – patronaty. Do tej pory uważałam, że patronat sprawuje się nad jedną lub kilkoma instytucjami, ale pisze się w formie liczby pojedynczej.
Na polskich stronach internetowych sama forma patronaty ma ponad dwa miliony wystąpień. Zajrzałem też do kilku współczesnych słowników i przekonałem się, że nie nakładają one ograniczeń na odmianę słowa patronat w liczbie mnogiej.
Mirosław Bańko, PWN