patronażowy?

Witam serdecznie,
chciałabym dowiedzieć się, czy można użyć sformułowania wizyta patronażowa (będąca de facto wizytą w celu kontroli poprawnosci, a więc pełniąca funcję opiekuńczą nad klientem). Nie znalazłam takiego słowa w dostępnych mi słownikach i encyklopediach, ale słyszałam takie słowo w terminologii medycznej.
Proszę o podpowiedź,
Pozdrawiam
W słownikach języka polskiego nie ma słowa patronaż, jest za to patronat. Sądzę więc, że należy powiedzieć raczej wizyta patronacka.
Mirosław Bańko