patrzałam

Jak poprawnie brzmi forma od wyrazu patrzeć: „Ja patrzyłam” czy „Ja patrzałam”? Dla mnie poprawna formą jest „Ja patrzyłam”, ale jedna z moich polonistek używa formy „Ja patrzałam”.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Forma patrzyłam pochodzi od patrzyć, forma patrzałam – od patrzeć. Ciekawe, że choć patrzeć jest częstsze niż patrzyć, to patrzałam jest wyraźnie rzadsze niż patrzyłam. Mimo tych różnic wszystkie wymienione formy są poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski