paziowski

Czy paziowa jest poprawną formą? Na przykład paziowa szata, zamiast paziowska szata.
Większe słowniki polszczyzny mają przymiotnik paziowski, nie mają zaś przymiotnika paziowy. W uzusie oba te słowa są rzadkie i np. nasz Korpus Języka Polskiego (ca 65 mln słów) nie zawiera żadnego przykładu. Przyrostek -owsk- w funkcji dzierżawczej jest jednak używany częściej od przyrostka -ow-. Biorąc to wszystko pod uwagę, opowiadamy się za formą paziowski.
Mirosław Bańko