perfumy

Witam!
Wiadomo, że rzeczownik perfumy występuje raczej w liczbie mnogiej. Jednak jak określić jego rodzaj: męski, żeński czy nijaki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Beata Kaźmierczak
Nie powiedziałbym, że słowo perfumy występuje „raczej w liczbie mnogiej”. W ogólnej, nieregionalnej polszczyźnie występuje ono tylko w liczbie mnogiej. Jego rodzaj można określić jako niemęskoosobowy – inaczej niż u męskoosobowych pluraliów tantum, takich jak Adamostwo.
Mirosław Bańko, PWN