peryfraza a cudzysłów

Witam,
mam pytanie dotyczące cudzysłowów. Czy jeśli istnieje dla nazwy klubu Wisła Kraków popularny zamiennik Biała Gwiazda, ten drugi zwrot powinno się pisać w cudzysłowie, czy może bez? Osobiście skłaniałbym się ku temu drugiemu, aczkolwiek nie jestem pewien.
Pozdrawiam.
Wyrażenia peryfrastyczne nie wymagają cudzysłowu. Ujmując je w cudzysłów, pokazywalibyśmy, że mają charakter niedosłowny, a w danym wypadku, zwłaszcza ze względu na użycie wielkich liter, jest to zrozumiałe samo przez się.
Mirosław Bańko, PWN