phnompenka

Jak prawidłowo nazwiemy mieszkankę miasta Phnom Penh [wymowa: pnom peń]? Niektóre słowniki podają, że phnompeńka [pnompeńka], ale nowsze notują wyraz phnompenka [pnompenka]. Nie znalazłem słownika, który podawałby oba te warianty.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
W żeńskich nazwach mieszkańców przed przyrostkiem -ka dochodzi zwykle do wymiany głoski [ń] na [n], np. JapończykJaponka. Sprawę komplikuje fakt, że w wielu wyrazach (np. bańka) miękka głoska przed tym przyrostkiem jest zachowywana. Mimo wszystko jednak lepszą formą będzie phnompenka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski