pięć osób, które zadzwonią

Szanowni Państwo,
czy poprawna jest forma „Otrzyma je 5 osób, które zadzwonią do nas bądź wyślą wiadomość e-mail…”, czy też „Otrzyma je 5 osób, które zadzwoni do nas”? Moim zdaniem poprawnie brzmi osób, które (co zrobią?) zadzwonią – ale nie jestem do końca pewna. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Z poważaniem
Anna Skrzypczak
Pani rozumowanie jest trafne, należy powiedzieć: „Otrzyma je 5 osób, które zadzwonią”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski