pięć terminów literackich

Witam. :)
Czym się różnią następujące pojęcia: antropomorfizacja, animizacja, uosobienie, ożywienie, personifikacja?
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Pozdrawiam
W zasadzie uosobienie jest synonimem personifikacji, a ożywienie – animizacji. Jak to jednak z synonimami bywa, nie w każdym kontekście można swobodnie zastąpić jeden drugim. Antropomorfizacja jest bliska personifikacji, co więcej – wszystkie wymienione wyrazy są nazwami tropów, czyli figurach stylistycznych. Jak stąd wynika, bliższych informacji o nich można szukać w słownikach terminów literackich.
Mirosław Bańko, PWN