pięćset i sześćset

Szanowni Państwo!
Chciałbym się dowiedzieć, jak prawidłowo powinniśmy wymawiac liczebniki pięćset oraz sześcset.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Pedantycznie [pieńćset] i [sześćset]. Swobodnie [pieńcet] i [sześset]. W normie polszczyzny potocznej mieści się ponadto wymowa [szejset].
Słowniki poprawnej polszczyzny podważają wymowę [sześćset], ale w tym miejscu się z nimi nie zgadzam, więcej wiary dając pracom z zakresu fonetyki eksperymentalnej, w których taką wymowę potwierdzono jako częstą. Podzielam za to negatywną opinię słowników o wymowie [pińcet] i [szesset].
Mirosław Bańko, PWN