piekarnik parowy

Czy istnieje coś takiego jak piekarnik parowy – czyli czy w języku polskim proces pieczenia (obróbki cieplnej) obejmuje również ogrzewanie parą?
Urządzania o tej nazwie są w sprzedaży, nazwano je tak chyba przez podobieństwo do tradycyjnych piekarników, a nie z przekonania, że ogrzewanie parą jest rodzajem pieczenia. Znamienne zresztą, że w niektórych informacjach, jakie można znaleźć w internecie, o piekarnikach parowych mówi się, że potrawy w nich podlegają gotowaniu, a nie pieczeniu (np. www.piekarniki.sklep.pl). Na innych stronach internetowych można jednak znaleźć pytanie w rodzaju: „Jak piec na parze?”. Myślę, że aby przekonac się, czy korzystanie z tzw. piekarników parowych jest rodzajem gotowania, czy pieczenia, powinniśmy sami zaopatrzyć się w takie urządzenie.
Mirosław Bańko, PWN