pielęgnująca ProDerma

Czy zdanie: „Zawiera składnik pielęgnujący skórę – ProDermę” jest poprawne? Czy ProDerma się odmienia? Czy mówimy, że składnik jest pielęgnujący, czy pielęgnacyjny?

Pozdrawiam,
Grazyna
Słowo jest hybrydą: połączono w nim łacińskie pro 'dla' z greckim derma 'skóra'. W polszczyźnie funkcjonuje jako rzeczownik, więc na zdrowy rozum powinno być odmienne. Może Pani powiedzieć dwojako: składnik pielęgnacyjny lub składnik pielęgnujący skórę. Sformułowanie składnik pielęgnujący jest też poprawne, ale eliptyczne (chcemy zapytać: co on właściwie pielęgnuje?). Natomiast składnik pielęgnacyjny skórę to oczywiście wykolejenie językowe.
Mirosław Bańko