pierwsze słyszę

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy sformułowanie pierwsze słyszę jest poprawne. Od zawsze mówiłem pierwszo słyszę i wydawało mi się, że mówię poprawnie, lecz w internecie prawie zawsze spotykam się z tą drugą wersją. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Poprawna wersja to pierwsze słyszę. Można ją znaleźć nie tylko w internecie, ale przede wszystkim w słownikach.
Mirosław Bańko, PWN