pirotechniczka

Piszę reportaż na temat kobiet, które są pirotechnikami. Czy mogę użyć w teksćie nazwy Pirotechniczka, Pirotechniczki?
Obserwujemy tendencję do rozszerzania się zakresu nazw żeńskich tworzonych od męskich, więc pirotechniczka idzie z modą i w reportażu nie powinna nikogo razić. Czym innym są oczywiście teksty urzędowe (np. w rubryce zawód lepiej napisać pirotechnik).
Tylko dlaczego zamierza Pani pisać o pirotechniczkach wielką literą?
Mirosław Bańko, PWN