pisownia nazw astronomicznych

Szanowni Państwo,
kiedy piszemy wielkimi literami Pas Kuipera i Obłok Oorta (zob. www.so.pwn.pl, www.encyklopedia.pwn.pl)?
Z poważaniem
Czytelnik
Podane źródła, wielce autorytatywne, różnią się między sobą. Nie wdając się w szczegóły, muszę stwierdzić, że w sprawach pisowni największym autorytetem jest jednak słownik ortograficzny. Reguła [78] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, w której problem rozstrzygnięto, jest – moim zdaniem – przekonująca, a niepodobna zaprzeczyć, że podane nazwy są nazwami własnymi.
Piszmy więc: Pas Kuipera i Obłok Oorta.
Jan Grzenia