pisownia nazw firm

Proszę o odpowiedź, jak należy poprawnie pisać nazwy firm typu: KGHM Polska Miedź S.A., Geofizyka Toruń, Investgas, ORLEN, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Sp. z o.o., Chemkop S.A., CFT Polska Sp. z o.o., Kopalnia Soli Wieliczka S.A., Sandvik Polska Sp. z o.o. Gdzie postawić cudzysłów (lub kursywę zamiast niego)?
Nazwy własne wyróżniamy wielkimi literami, a tym samym inne wyróżnienia nie są konieczne. Jeśli użyjemy cudzysłowu, to tylko do wyróżnienia indywidualnego składnika nazwy, który występuje po jej składniku opisowym, mogłoby np. być Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. (użycia kursywy w ogóle nie polecam). Podane przykłady pokazują zresztą, że nie zawsze takie wyróżnienie będzie możliwe.
Jan Grzenia
    Choć zwyczaj, a także dokumenty rejestracyjne firm sankcjonują zapis S.A., to zgodnie z zasadami polskiej pisowni, nakazującymi pomijać kropki w skrótowcach, powinno się pisać SA.
    Red.