pisownia nazw przedmiotów

Jak należy zapisywać w tekście nazwy nauczanych przedmiotów: budowa i eksploatacja sprzętu, topografia wojskowa, podstawy konstrukcji maszyn, elektromechanika i elektronika? Czy wyróżniać je, stosując na przykład wielkie litery, cudzysłowy lub kursywę?
Danuta
W tekście ciągłym nie ma potrzeby stosowania tu wielkich liter, cudzysłowów ani kursywy. Ich użycie mogłoby być nawet mylące, gdyż wielkimi literami zapisuje się nazwy własne, a w cudzysłów ujmujemy wyrazy cytowane albo przytaczane z dystansem, ironią itp. Gdyby chciała Pani nazwy nauczanych przedmiotów wymieniać np. w tabeli, jedna pod drugą, to użycie wielkich liter byłoby możliwe, ale też niekonieczne. Niech wielka litera, cudzysłów i kursywa służą wyróżnianiu czegoś, co NAPRAWDĘ wymaga wyróżnienia.
Mirosław Bańko