pisownia nazwy kościoła

Witam,
chciałabym zadać pytanie dotyczące słowa kościół na zaproszeniu ślubnym. Czy pisząc: „…uroczystość odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa”, stosuje się wielką literę w wyrazie kościół, czy też małą? Dodatkowo chciałam spytać, czy dobry byłby zwrot: „w kościele p.w. Najświętszego Serca…” i jaką literą należałoby napisać słowo kościół w tym zwrocie.
Pozdrawiam serdecznie,
Eliza Mielnicka
Proszę ustalić, jaka jest właściwa nazwa kościoła i czy wyrażenie pod wezwaniem występuje w oficjalnej nazwie, czy też nie. Tak czy inaczej należy napisać „Uroczystość odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa” (kościele – małą literą) lub w „kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa” (proszę przyjrzeć się uważnie pisowni skrótu).
Jan Grzenia