pisownia nicków

Witam,
ostatnio zaczęła mnie zastanawiać kwestia poprawności pisania nicków internetowych. Czy powinno się zaczynać nick z małej litery, jeśli autor celowo wybrał pseudonim pisany w inny sposób? Czy trzeba zawsze pisać z wielkiej litery?
Pozdrawiam
Jeśli ktoś ma zwyczaj podpisywać się swoim imieniem, ale małą literą, to pozwólmy mu na to; to samo powinno dotyczyć pseudonimów internetowych. Nie mają one przecież charakteru oficjalnego, nie figurują w aktach żadnych urzędów, nie podlegają normalizacji w tym stopniu, co imiona i nazwiska. Nie sądzę, aby można było zabronić komuś zamiany małej litery na wielką w cudzym nicku, ale taka hiperpoprawność świadczyłaby chyba o braku zrozumienia intencji posiadacza nicku. Różnica między małą a wielką literą jest znacząca, ale nie można jej rozpatrywać tylko z punktu widzenia zasad pisowni.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski