pisownia skrótów

Szanowni Państwo,
chciałbym zadać dwa pytania dotyczące pisowni skrótów. Po pierwsze, czy można uznać za poprawny zapis Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Prof. Józefa Tischnera, czy też ks. i prof. powinny być bezwzględnie napisane od małych liter? Po drugie, jak poprawnie zapisać w skrócie Akademia Muzyczna: AM (ryzykując pomylenie z Akademią Medyczną) czy raczej AMuz (z kropką na końcu lub bez)?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
1) Reguły pisowni nie rozstrzygają tego problemu, ale z przykładów typu sobór św. Izaaka można wnioskować, że skrócenia wyrazów pospolitych w nazwach tego rodzaju powinniśmy pisać małymi literami. Wobec tego za właściwszy należałoby uznać zapis Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera.
2) W tworzeniu skrótów mamy pewną swobodę, więc nazwę Akademia Muzyczna możemy skrócić do AM, a też do AMuz (bez kropki). Nawiasem dodam, że problem rozwiązuje się sam, bo chyba już większość akademii medycznych stała się uniwersytetami medycznymi.
Jan Grzenia