pisownia tytułów zawodowych

Jaka jest zasada pisowni [nazw] stanowisk pracy? Czy pisze się np. specjalista w dziale handlowym, czy też Specjalista w Dziale Handlowym, specjalista ds. tłumaczeń, czy może Specjalista ds. Tłumaczeń itd.? Czy pisownia zależy od kontekstu? Jeśli tak, to jak należy pisać nazwy stanowisk w umowach o pracę?

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
W użyciu pospolitym – np. w zdaniach: „Ci panowie to specjaliści ds. reklamy”, „Zatrudnimy kierownika magazynu”, „Jestem dyrektorem handlowym” – nie stosuje się wielkich liter. Używając tych samych słów jako tytułów, zapiszemy je jednak wielkimi literami, np. „Specjalista ds. reklamy” (na wizytówce) lub „Specjalista ds. reklamy, Czesław Nowak” (w oficjalnym dokumencie). W niektórych sytuacjach pisownia zależy od decyzji piszącego, gdyż to on decyduje, czy danemu wyrażeniu nada charakter tytularny, czy tylko opisowy.
W umowie o pracę pisownia może być różna, np. „Umowa zawarta między ABC Sp. z o.o., reprezentowaną przez Dyrektora Handlowego, Jana Kowalskiego…” (użycie tytularne), ale „Pracownik zostaje przyjęty na stanowisko dyrektora handlowego” (użycie opisowe).
Mirosław Bańko