pisownia złożeń i zestawień

Witam,
jaka jest prawidłowa pisowania: średnio zamożny, mało wydajny, wysokotowarowy, wysokospecjalizowany, średniodystansowy, wolnokonkurencyjny, niskotowarowy, średnio rozwinięty, wysoko intensywny (??). Zawsze myślałam, że takie zwroty piszemy oddzielnie, ale ostatnio w pewnej książce ujrzałam pisownię łączną. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Piszemy średnio zamożny albo średniozamożny, mało wydajny, wysokotowarowy, wysoko specjalizowany, średniodystansowy, wolnokonkurencyjny, niskotowarowy, średnio rozwinięty, wysoko intensywny. Problem rozstrzyga Wielki słownik ortograficzny PWN w regułach [134–136].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski