plac Wilsona

Jak prawidłowo powinno się wymawiać nazwę Plac Wilsona: [łilsona] czy [wilsona] jak się powszechnie używa w Warszawie?
Dziękuję
Możemy mówić [wilsona] (ze względu na zwyczaj ) lub [łilsona) (zgodnie z angielską wymową), por. odpowiednie hasło w słownikach poprawnej polszczyzny PWN. Swoboda ta dotyczy jednak tylko nazwiska amerykańskiego prezydenta, a nie innych osób o tym nazwisku, wymawianym z inicjalnym [ł].
Nawiasem mówiąc, plac Wilsona piszemy z małym p.
Mirosław Bańko, PWN