plac św. Ducha

Witam!
SJP podaje jako poprawną formę: plac św. Marka, jednakże Ducha Świętego od Świętego Marka odróżnia to, że święty jest tylko przydomkiem Marka, ale integralną częścią ducha, tak jakby jego nazwiskiem. Sam duch jest pisany małą literą, tak samo i święty, dopiero ich połączenie – Duch Święty – pisze się wielką literą. Stąd też moje pytanie: czy należy napisać: plac Św. Ducha, plac św. Ducha, czy też jeszcze w inny sposób?
Mateusz Janczura
Jak podają encyklopedie PWN, trzecia osoba Trójcy Świętej określana jest nazwami Duch Święty, Duch Boży lub Duch. Wnioskuję stąd, że w połączeniu święty Duch przymiotnik nie jest stałą częścią nazwy, nie ma więc powodu pisać go wielką literą. To rozwiązuje problem zapisu w formie skróconej: powinno być plac św. Ducha, ale w formie pełnej plac Świętego Ducha.
Jan Grzenia