plac

Witam,
Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. …), czy z małej (pl. …) litery ?
Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja.
Mirosław Bańko