placet

W Internecie spotyka się odmieniany jak altacet wyraz placet, o którym słownik pisze, że jest ndm. Czy to błąd, czy kolejny etap przyswajania wyrazu przez język polski?
Na kilkanaście wystąpień słowa placet w Korpusie Języka Polskiego PWN tylko jedno dotyczy formy odmienionej. Myślę, że za wcześnie, aby proklamować odmienność tego wyrazu.
Mirosław Bańko, PWN