płeć męska i żeńska w formularzach

Która z podanych niżej form stosowanych w formularzach urzędowych jest poprawna:
1. Świadom/a
2. Świadom/ a
3. Świadom / a
4. Świadom/-a
5. Świadom / -a
6. Świadom/ -a
7. Świadom(a)
8. Świadom(-a)
9. Świadom/(-a)
10. Świadom/ (-a)
11. Świadom /(-a)

1. Uzyskałem/am
2. Uzyskałem/ am
3. Uzyskałem / am
4. Uzyskałem/-am
5. Uzyskałem / -am
6. Uzyskałem/ -am
7. Uzyskałem(am)
8. Uzyskałem(-am)
9. Uzyskałem/ (-am)
10. Uzyskałem/(-am)
11. Uzyskałem /(-am)
Zasady ortografii nie regulują kwestii aż tak szczegółowych. Trzeba kierować się więc ogólnymi zasadami tworzenia tekstu, takimi jak komunikatywność, zwięzłość i konsekwencja. Proponuję wybór jednej z dwóch następujących konwencji:
(1) Świadom(a)… Uzyskałem(am)
albo
(2) Świadom(-a)… Uzyskałem(-am).

Wersję ze spacją przed nawiasem odrzucam, bo utrudnia lekturę. Odrzucam też zapisy ze skośną kreską, gdyż przyjęło się używać jej jako znaku alternatywy między dwiema pełnymi formami do wyboru.
Mirosław Bańko, PWN