pleonazm i tautologia

Czym różni się pleonazm od tautologii?, bo wiem, że taka różnica istnieje.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Niektórzy przez tautologie rozumieją tylko konstrukcje współrzędne, np. krótko i węzłowato, a przez pleonazmy albo tylko konstrukcje niewspółrzędne, np. cofnąć się wstecz, albo jedne i drugie. W zasadzie są to jednak nazwy synonimiczne, odpowiadające zakresowo temu, co się określa potocznie jako masło maślane.
Mirosław Bańko