pleonazm i tautologia

Mam pytanie dosyć fachowe i obawiam się, że spora liczba czytelników Poradni może go nie zrozumieć. :-) Czym się różni pleonazm od tautologii?
Pozdrawiam.
W niefachowym użyciu niczym. Także wielu językoznawców używa tych słów zamiennie. Niektórzy jednak czynią różnicę między nimi, słowo tautologia rezerwując dla konstrukcji współrzędnych, np. krótko i węzłowato, a słowo pleonazm dla konstrukacji niewspółrzędnych, np. unieść się w górę. Z rozróżnieniem takim spotykamy się m.in. w Nowym słowniku poprawnej polszczyzny PWN (zob. hasła problemowe). Warto pamiętać, że czym innym jest tautologia dla logików.
Mirosław Bańko