płk pil. dr Adam Nowak

Czy stopień pil. piszemy przy nazwisku, czy też przed stopniem dr? Jaki jest to stopień: naukowy czy zawodowy?
Skrót płk piszemy wraz ze skrótem pil., tj. płk pil.. Łącznie oznaczają one stopień wojskowy oficera sił powietrznych personelu latającego.
Skrót dr, oznaczający stopień naukowy doktora, piszemy w dalszej kolejności, bezpośrednio przed imieniem i nazwiskiem.
Tak więc poprawny zapis będzie miał postać: płk pil. dr Adam Nowak.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski