płn. i pn.

Dzień dobry,
internetowy słownik ortograficzny zaleca pisownię skróconej formy przymiotnika północny jako płn. lub pn (bez kropki). Czy rzeczywiście druga wersja jest wskazana? Dlaczego bez kropki?
Serdecznie pozdrawiam,
Michał Kucharski
W naszych słownikach drukowanych skrótu pn. albo nie ma, albo jest pisany z kropką. Nie wiem, skąd brak kropki w wersji internetowej, jest to błąd, który należy poprawić. Ogólna zasada mówi, że kropką zamykamy skróty, które nie zawierają ostatniej litery skracanego słowa. Są wyjątki, ale pn. do nich nie należy.
Mirosław Bańko, PWN