płozić się czy płożyć się?

W jednej ze starych piosenek Jana Wołka (z czasów, kiedy jeszcze sam wykonywał swoje teksty) padają słowa: „ledwo szum jakiś się płoży na moście”. Czy nie powinno być płozi?
Czasownik ten ma etymologię wspólną z rzeczownikiem płaz, gdyby więc uwzględnić argumenty historyczne, trzeba by się zgodzić z tym stanowiskiem. Słownik języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego podawał tylko formę płozić się. Późniejszy słownik pod red. Mieczysława Szymczaka wymieniał oboczne formy: płozić się i płożyć się. Współcześnie używamy jednak praktycznie wyłącznie drugiego wariantu, co potwierdza np. Inny słownik języka polskiego pod red. Mirosława Bańki. Nie ma więc błędu w zdaniu „szum jakiś się płoży na moście”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski