pluralia tantum

Czy możliwe jest określenie rodzaju gramatycznego rzeczowników z grupy pluralia tantum? Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Rzeczowniki plurale tantum są zwykle niemęskoosobowe, np. (te) sanki, rzadziej męskoosobowe, np. (ci) małżonkowie 'mąż z żoną'. Niektórzy autorzy uważają jednak, że pluralia tantum same stanowią osobną grupę rodzajową, z podgrupą męskoosobową i niemęskoosobową.
Mirosław Bańko, PWN