płytkowy

Czy artykuł o płytkach ceramicznych można zatytułować: „Płytkowe ABC”? Czy forma płytkowe jest dopuszczalna czy błędna?
Forma płytkowy jest zbudowana poprawnie, co więcej – jest używana. Większość cytatów, do jakich mamy dostęp, pochodzi z wydawnictw specjalistycznych (głównie medycznych), ale jest też jeden na okładzinę płytkową z czasopisma Cztery Kąty.
Mirosław Bańko