po temu

Szanowny Panie Profesorze,
chciałabym się dowiedzieć, czy sformułowanie po temu jest poprawne? Na przykład we fragmencie zdania: „Nie bez pewnych zresztą po temu racji…”. Wiem, że w staropolszczyźnie („Miło szaleć, kiedy czas po temu”) była taka konstrukcja stosowana, ale czy jest akceptowana we współczesnych tekstach?
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam,
Julia
Owszem, wyrażenie to, dziś książkowe, jest wciąż żywe i często spotykane w literaturze i publicystyce.
Mirosław Bańko, PWN