pod znakiem czegoś

Jak poprawnie użyć wyrażenia coś upłynęło pod znakiem czego?
Na przykład tak: „Jednym słowem, początek lata upłynie pod znakiem rozkwitających uczuć” (Viva). Albo tak: „Rok 2000 w polskiej popkulturze upłynął pod znakiem MTV i wspaniale, że tak się stało” (Cosmopolitan). Albo jeszcze inaczej: „Życie artystyczne w Polsce upływa raczej pod znakiem drobnych skandali i śmiesznych wpadek niż wielkich arcydzieł i poważnej dyskusji o sztuce najnowszej” (Machina).
Dobór przykładów (wszystkie z prasy) nie jest przypadkowy i świadczy o tym, że wyrażenia coś upłynęło pod znakiem czegoś szczególnie chętnie używają dziennikarze. Dzieje się tak może dlatego, że dziennikarze w ogóle najchętniej zajmują się tym, co właśnie upłynęło lub upływa, i że czytelnicy gazet kupują je właśnie po to, aby się dowiedzieć pod znakiem czego upłynął wczorajszy dzień.
Mirosław Bańko, PWN